GKS - Wiślanin 1:0

W sobotnim meczu rozegranym 7 września o godzinie 14:00, GKS wygrał z Wiślaninem 1:0. Jedyną bramkę dla Fabianek strzelił Dawid Kaszuba.

Mecz od początku toczył się pod Nasze dyktando. Wiślanin mocno wycofany pozwalał na prowadzenie gry w środkowej strefie boiska. Z naszej strony zagrożenie stwarzaliśmy głównie po prawej stronie boiska gdzie kilku dośrodkowań próbował Dawid Słomski. Wiślanin największe niebezpieczeństwo kreował przy stałych fragmentach gry i szybkich kontratakach. W 30 minucie po faulu na Arkadiuszu Półtoraku, jedenastki nie wykorzystał kapitan Damian Uzarski. W pierwszej połowie jeszcze raz mocno zagroziliśmy bramce gości, gdzie sytuacje sam na sam zmarnował Dawid Kaszuba. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron obraz spotkania nie uległ zmianie gdzie nasza drużyna cały czas przeważała, natomiast brakowało konkretów pod bramką przeciwnika. W 60 minucie groźny strzał z wolnego oddał Przemysław Słomski trafiając w poprzeczkę. Dopiero w 70 minucie spotkania po dośrodkowaniu Adriana Korpalskiego, akcję zamknął Dawid Kaszuba otwierając wynik spotkania. Po bramce inicjatywę przejęli goście. W 80 minucie po rzucie rożnym, bardzo dobrą interwencją popisał się Łukasz Zientalski broniąc strzał z głowy. Chwilę później w sytuacji sam na sam nasz bramkarz popisał się kolejną świetną interwencją.

Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie.

W najbliższy weekend czeka nas pauza. Następne spotkanie w ramach 6 kolejki Włocławskiej A Klasy rozegramy na wyjeździe z Grotem Kowalki. O dokładnym terminie rozegrania meczu poinformujemy wkrótce.